Egypt - krásná a zajímavá místa

Egypt patří k nejoblíbenějším turistickým destinacím, kde návštěvník najde spoustu starobylých historických památek, ale také přírodních zajímavosti. Oficiální název Egypta zní Egyptská arabská republika. Egypt leží v severní Africe a východní pobřeží omývají vody Rudého moře a severní pobřeží náleží Středozemnímu moři. Egypt je jednou z nejlidnatějších zemí Afriky a v hlavní město Káhira (Cairo) je největším africkým městem. Egypt je sice velkou zemí, ale obyvatelný je jen úzký pruh půdy okolo životodárné řeky Nil, kde je zemědělská půda. K hlavním příjmům země patří turistika.

Díky svým krásám je Egypt každý rok cílem miliónů turistů. Někteří preferují dovolenou turistických letoviscích a jiní dávají přednost výpravám za egyptskou historií. Dovolená v Egyptě je synonymem především pro pobytovou dovolenou na pobřeží Rudého moře. K nejoblíbenějším místům bezesporu patří letoviska Sharm El Sheikh, Hurgada či Marsa Alam. I když jsou tato místa relativně vzdálená od ostatní civilizace je zde možno prožít i aktivní dovolenou. Kromě opalování můžete vyrazit na čtyřkolkách nebo lodí za potápěním či na výlet za nejznámějšími pamětihodnostmi. Pokud rádi nakupujete tak můžete vyrazit do místních obchodů, které jsou přecpané "značkovým" zbožím jakou jsou trička, kabelky, hodinky nebo výrobky z kůže. Na památku si můžete dovézt také vodní dýmku nebo si vybrat z nepřeberného množství sošek popř. obrázků na papyrosu. Připravte se na smlouvání a handrkování o ceně, ale to k nakupování v arabských zemích prostě patří.

Recenze Egypt nelze jednoduše vtěsnat do několika vět. Egypt je země pro turistiku a dovolenou jako stvořená. Je zde množství památek a zcela jistě nejznámější jsou pyramidy v Gíze. Najdete zde ovšem i několik dalších pyramidových polí a za návštěvu stojí i staroegyptské chrámy, hrobky nebo impozantní sochy či obelisky. Když už budete mít dost památek, vydejte se do pouště. Místní krajina je zcela odlišná od naší evropské, a pokud jste aspoň trochu romantická povaha, budou vás pouště fascinovat. Navíc každá část pouště je jiná a tak se ani v tomto vyprahlém světě nebudete nudit. Ve vodách Rudého moře zase na vás čeká kouzelný barevný svět korálových útesů. Pokud rádi poznáváte zvyky obyvatel jiných zemí, vypravte se podívat do ulic měst, kde žijí běžní Egypťané. Lidé jsou přátelští a atmosféra arabských ulic stojí za průzkum. Jen je potřeba dodržovat kulturní zvyklosti a tak při vývěru oblečení dbejte na přiměřený oděv, který nebude místní pobuřovat. Egypt je země, která stojí za návštěvu, a časem si ji zamilujete.

www.desperado.cz 25.5.2011

Reklama LUMAL

Vaše reklama zde! (Klik)