Ostrov Pag - dovolená v Chorvatsku 2011

Chystáte se letos na dovolenou a vybíráte si z cílových destinací? A co takhle zajet na dovolenou do Chorvatska. Tato země patří dlouhodobě k nejvíce oblíbeným destinacím pro výběr letní dovolené. Hlavním lákadlem je pro většinu návštěvníků velice snadná dostupnost, možnost výběru ubytování a apartmánů z pohodlí domova, náklonost místní obyvatel, nádherná příroda a čisté moře. Každý, kdo Chorvatsko navštívil, se sem rád vrací.

Velice populárním cílem pro letní dovolenou je ostrov Pag. Ten najdete přibližně v polovině chorvatského pobřeží v blízkosti známého a velkého města Zadar. Vzdálenost z Brna na ostrov Pag je cca 800 km a díky tomu můžete být u moře za necelých 8 hodin. Ostrov je spojen s pevninou mostem ve své jižní části. Přemostění je bezplatné a ušetříte tak peníze za dopravu na ostrov. Na ostrov se lze ještě dostat trajektem (Žigljen - Prizna). Ostrov Pag je vyhledáván také pro svůj netypický charakter (Pag je z velké části holý a kamenitý).

Na ostrově najdete několik významných a vyhledávaných chorvatských turistických cílů. Mezi nejznámější patří Stará a Nová Novalja, město Pag, Šimuni, Mandre, Povljana a spousta menších vesniček ( Kosljun, Bošana, Metajna, Zubovići, Caska atd.). U mladých lidí je velice vyhledávaným místem pláž Zrče, která patří mezi nejvyhledávanější pláže v Chorvatsku. Pláž je celá lemována bary a kluby. Přes celé léto zde probíhají významné taneční akce a párty. Vystupují zde i významné skupiny a djové.

Ostrov Pag nabízí ve významných letoviskách hotely a hostely, kde si můžete rezervovat ubytování. Známé jsou také kempy na ostrově, které jsou vyhledávány nejen českými turisty. Samozřejmostí je široká nabídka apartmánů a studií. Najdete zde apartmány přímo u moře v již zmiňovaných letoviskách - město Pag, Šimuni, Mandre, Povljana, Stará a Nová Novalja. Užijte si dovolenou v Chorvatsku 2011 na ostrově Pag.

31.5.2011

Reklama LUMAL

Vaše reklama zde! (Klik)