Letenky Paříž

Paříž je jedním z nejromantičtějších měst na světě. Navštivte s námi hlavní město Francie, které láká návštěvníky svou jedinečnou atmosférou a ohromujícími památkami. Paříž nese titul nejlidnatější metropolitní oblast Evropské unie. Centrální stará část Paříže se skládá z dvaceti okrsků (arrondissements), kde žije přibližně dva milióny obyvatel. Zbylou část velkoměsta pak tvoří Velká Paříž, kterou obývá více než 11 miliónů lidí. Paříž leží v severní části Francie na březích řeky Seiny, která rozděluje tuto metropoli na dva ostrovy - Île Saint-Louis a Île de la Cité.

Paříž je největší hospodářské, politické a kulturní středisko země. Patří k nejnavštěvovanějším městům světa a to především díky pestrému výběru světoznámých památek. Paříž je mnohými označována za město kontrastů. Najdete zde totiž jak historické památky, tak i nejmodernější architektonické stavby, sídla milionářů, ale i nejchudší oblasti.

Letenky do Paříže jsou velice žádané a odlety můžete uskutečnit z pražského letiště Ruzyně.

Lety jsou směrovány přímo z České republiky na dvě největší pařížská letiště: Charlese de Gaulla a Orly.

Do Paříže létá opravdu velké množství leteckých společností jako např.: Air France, ČSA, Smart Wings, Wizz Air, Easy Jet, Lufthansa, KLM, Swiss, Austrian Airlines, Alitalia a mnohé další.

Na webu azletenky.cz najdete nejvýhodnější ceny letenek do Paříže. Dozvíte se užitečné informace o krajině, letištích a jednotlivých městech země.

Nejzajímavější místa v Paříži:

Eiffelova věž - byla postavena v roce 1889 při příležitosti Mezinárodní výstavy. Eiffelova věž je jedna z nejslavnějších památek světa, kterou ročně navštíví milióny turistů. Ve věži jsou dvě luxusní restaurace, v zimě kluziště a televizní vysílač. Věž je 324 metrů vysoká, a přestože měla být již v roce 1910 zbourána, stojí tu dodnes.

Katedrála Notre-Dame - tato gotická katedrála Matky Boží je jedním z nejvýznamnějších symbolů Paříže. Budována byla téměř 2. století a stala se dějištěm celé řady královských slavností. V roce 1163 zahájil stavbu Maurice de Sully (biskup pařížský) a dokončena byla až v roce 1345.

Musee de l'Opera - Pařížská opera byla postavena v druhé polovině 19. století, v současnosti se zde uvádí už jen balet.

Vítězný oblouk- tento 50 metrů vysoký oblouk dal postavit Napoleon jako symbol své moci a ten nyní patří k nejvýraznějším stavbám Paříže.

Museum Louvre - těšit se můžete na nejrozsáhlejší sbírku francouzských malířů na světě, sbírky umění starověkého Egypta, evropského sochařství a další.

Disneyland - tento zábavný park nabízí celodenní zábavu nejen pro děti, ale také pro dospělé. Disneyland byl vybudovaný v roce 1992 a nachází se přibližně 32 kilometrů východně od centra Paříže. Celý park Disneyland se dělí na čtyři části: Fantasyland, Frontierland, Adventureland a Discoveryland.

Lucemburský palác a zahrady - tento palác si nechala vystavět Marie Medicejská v 17 století, v současné době je Lucemburský palác sídlem francouzského Senátu. Za návštěvu stojí i zahrada, která je součástí paláce. Je oblíbená především u dětí a studentů z Latinské čtvrti. Dominantou zahrady je socha sv. Jenovéfy - považovanou za patronku Paříže.

Bazilika Sacré Coeur - nenechte si ujít panoramatickou podívanou po celé Paříži z nejvyššího bodu
tohoto chrámu. Bazilika Sacré Coeur se nachází severně od centra Paříže na návrší Montmartre. Stavba začala v roce 1875 a skončila až v roce 1917. Stavbu realizovali architekti Paul Abadie a Magne v byzantského a románského stylu.

25.7.2011

Reklama LUMAL - www.lumal.cz

Vaše reklama zde! (Klik)